20 05 2011

banyo keyfi

  Günün yorgunluğunu ve üzerinizdeki negatif enerjiyi atmak için sıcak banyo yapmak muhteşem bir yöntemdir.

 Banyo suyunuza ekleyeceğiniz gizli güzellik yöntemleriyle hem yıkanın hem de teninize bakım yapın. İşte bedeninizi ve ruhunuzu dinlendiren minik ipuçları. 

Süzme Bal

Teninizin yumuşacık olması için sıcak banyo suyunuza 2 yemek kaşığı süzme bal ekleyin ve anında etkiyi görün!

 

Lavanta Yağı

Kokusuyla dinlendiren lavanta yağı; hem banyo sırasında hem de banyo sonrasında harika bir nemlendiricidir. Banyo suyunuza birkaç damla lavanta yağı ekleyin. Banyodan çıktıktan sonra hafif nemli teninize lavanta yağı sürün ve teninizdeki yumuşaklığın keyfini yaşayın. 

Portakal

İçeriğindeki C vitaminiyle cildi besleyen portakal; kokusuyla dinlendirici özelliğe sahiptir. Banyo suyuna ekleyeceğiniz birkaç tane portakal dilimi hem dinlenmeyi hem de cildinizi bakım yapmanızı sağlar. 

Elma Sirkesi

Vücudunuzu dinlendirmek, toksinlerden arındırmak ve yorgunluğu atmak için banyo suyunuza yarım su bardağı elma sirkesi ekleyin. 

Karbonat

Cildinizde kaşıntı ve güneş yanığından dolayı oluşan tahrişi iyileştirmek için; banyo yaparken küvetteki suya 1 yemek kaşığı karbonat eklemeniz yeterli olacaktır. 

Hardal Tozu

Soğuk algınlığına yakalanacağınızı hissettiğinizde hem sağlığınızı koruyacak hem de cildinizi dinlendirecek hardal tozunu; banyo suyunuza ilave edin. 

Yulaf Ezmesi

Cildinizdeki ölü deriler yok etmek, güneş yanığının acısını hafifletmek için banyo suyunuza 1 yemek kaşığı öğütülmüş yulaf ezmesi ilave edin. 

Süt Tozu

Cildinize ışıltı ve parlaklık kazandırmak, ölü hücrelerden arındırmak için süt tozu ve badem yağını deneyin! 1 su bardağı süt tozunu 3 damla badem yağıyla karıştırın. Karışımı banyo lifinin üzerine alıp cildinizi ovun.

0
0
0
Yorum Yaz